Reprezentanci WSPol Szczytno zdobyli cztery medale Mistrzostw Polski Policji w Judo. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Dymerski.

Dymerski przed czasem

Do Bytomia pojechała piątka judoków ze szczycieńskiej WSPol. Złoty medal w kat. +100 kg wywalczył Michał Dymerski. Trzy walki – w tym pojedynek finałowy – wygrał przed czasem, raz jego przeciwnik został wycofany. - Brakowało mi tego złotego medalu do kolekcji – cieszy się szczytnianin. Na drugim stopniu podium stawała trójka reprezentantów WSPol: Kornelia Świerczek (63 kg), Maciej Dębosz (66 kg) i Mateusz Predel (73 kg). Ostatni ze szczycieńskich zawodników, Jakub Skrzypek, zajął 7. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej Szczytno było trzecie, ustępując tylko Katowicom i Gdańskowi.

***

Michał Dymerski pojechał na bytomskie mistrzostwa prosto spod szczycieńskiego ratusza, do którego został zaproszony na spotkanie z burmistrz Danuta Górską. Okazją było wywalczenie brązowego medalu podczas niedawnych Mistrzostw Świata Masters. Judokę, który do ratusza przybył wraz z ojcem, uhonorowano m.in. upominkami i listem gratulacyjnym.

- Poczułem się wyróżniony i doceniony za wysiłek, jaki wkładamy w pracę z tatą także jako trenerzy – przyznał Michał Dymerski.